Taiči

Hradec Králové

Kurzy tradičního

čínského cvičení

O Taiči

"Taiči přináší klid v duši, ulevuje od bolesti a napomáhá tak ke zlepšování celkového zdraví."

-- Zdenka Krahulcová

Poběhlé akce:

Pozvánka na seminář "5 prvků"

Seminář již proběhl, nový termín se připravuje

Plán programu: prezentace 9,15-9,30 hod. cca 13,00-14,00 hod. přestávka na oběd

Místo konání: Tělocvična – Speciální základní škola,Hradecká 1231,Hradec Králové Vchod do tělocvičny je z boku školy (tzn., když stojíte čelem ke škole, dáte se vpravo)

Cena: 600,-Kč

Přihlášky: e-mail – Zdenka.Smejcova@seznam.cz; mobil – 739 23 54 31 Zúčastnit se mohou i zájemci, kteří nebyli na úvodním semináři.

Cvičit budeme pokračování wudangské sestavy 5 prvků, která patří do systému Dračí brány a v současnosti byla převzata i do čínské školy San Feng s lektorem Ing. Janem Turneberem, zakladatelem Českého centra tradičních čínských cvičení

Slovanský šamanismus aneb „obnova naší domácí spirituální tradice“

Vážení přátelé, přijměte pozvání na další setkání v sérii seminářů zaměřených na rozvoj šamanských dovedností a obnovu naší domorodé spirituální tradice. Na tomto jedinečném setkání budete mít možnost proniknout do tajů slovanské spirituality, naučíte se mnohé o naší domácí tradici a proniknete také do tajů slovanského šamanismu.

Lektor má pro účastníky připravené horké novinky, jako jsou třeba zpěvy a tance, ze setkání se šamany v Litvě a na tomto setkání bude své výsledky zkoumání sdílet.

Pro naše předky bylo nejposvátnější bytostí hned po matce zemi naše slunce. Na našem setkání se naučíte, jak upéct posvátný chléb, který je pravým symbolem posvátných slunečních sil v tradiční peci. Ucítíte hluboký kontakt s přírodou a tradicemi našich předků, kteří věděli, jak žít ve volné přírodě a to se také promítalo do jejich spirituality. Na konci dne, za soumraku zapálíme posvátný oheň a při slovanské ceremonii se společně propojíme s léčivými silami vesmíru a matky země Mokoš. Tak zažijeme pravou esenci starobylého učení našich předků.

Budete mít možnost naučit se: Jak zacházet se šamanskými instrumenty. Nahlédnete do tajů spirituality našich předků. Jaké je tajemství šamanského rituálu. Naučíte se prakticky upéct posvátný chléb podle tradičního postupu. Zúčastníte se slovanského rituálu, který společně připravíme.

Co sebou:

Šamanský buben a chřestidla. Pohodlné oblečení na sezení i na cvičení. Podložku na sezení i cvičení Deku, nebo jinou vhodnou pokrývku na relaxaci. Meditační poltář, nebo jiný vhodný a pohodlný polštář na sezení v meditaci. Pomůcky na psaní, šátek na oči.

Datum konání: Sobota: 9:00 – 20:00

Strava: Organizátor zajišťuje obědy a teplé nápoje k snídani. Ty jsou v ceně akce. Akce je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Výuka bude klidná a srozumitelná. Přespání: Na místě konání je k dispozici 6 míst na přespání v chatičce. Cena je 100,- kč/ osobu za noc. Budete potřebovat spacák a karimatku. Dále je 7 km Hostel s příznivou cenou. V případě Vašeho zájmu kontaktujte organizátora akce.

Lektor - Zdeněk Ordelt – zakladatel organizace Oko Bohů ( www.okobohu.cz ). Vyučuje a působí jako průvodce u nás, v Mexiku, Guatemale a na Cubě, kde je v kontaktu s tradičními šamany. Již 14 let aktivně praktikuje jogínské, šamanské nauky a buddhistickou meditaci. Studoval s mnoha učiteli, jako je Bhante Sujiva, mexický šaman Ea Orgo, yogi Dalibor Štědronský, Mayové Aj’kichabové Don Manuel a Doňa Manuela, u kterých byl 2013 zasvěcen, jako mayský kněz Aj’kich. Již 8 let se aktivně se podílí na obnově naší české slovanské nativní tradice.

Místo konání akce: Pro realizaci akce jsme vybrali jedinečné prostředí skanzenu, které je plné esence našich starých tradic, v kombinaci s nádherným přírodním prostředím.

Podorlický skanzen Krňovice Krňovice 33 Třebechovice pod Orebem, 503 46 Cena workshopu: 1300,- kč Rezervační zálohu ve výši kurzovného zašlete na účet číslo: 191283532/0300. Do platby prosíme uveďte Vaše jméno a příjmení. Záloha je nevratná. Děkujeme za pochopení. Kontakt a přihlášky: Vaše přihlášky (nebo dotazy) posílejte nebo volejte: Zdeňka Krahulcová email: zdenka.smejcova@centrum.cz tel: 739 235 431

Kde cvičíme

Hradec Králové - Čelakovského ul. 487 (pěší zóna)

Hořice - Střední průmyslová škola kamenická, Husova 675

Jičín Smiřických 2, 1.patro, Jičín.