Taiči

Hradec Králové

Kurzy tradičního

čínského cvičení

O Taiči

"Taiči přináší klid v duši, ulevuje od bolesti a napomáhá tak ke zlepšování celkového zdraví."

-- Zdenka Krahulcová

Proč je dobré cvičit Taiči

Taiči {Tai Či, Tchaj-ťi, Tai-ch} je relaxační cvičení, které se vyznačuje pomalými, klidnými pohyby, doplněnými hlubokým dýcháním. Přináší klid v duši, ulevuje od bolesti a napomáhá tak ke zlepšování celkového zdraví.

Pomalé pohyby, které se v Taiči provádějí, vedou k uvolnění svalstva i psychického napětí. Existuje celá řada odborných studií, které prokázaly, že Taiči skutečně uzdravuje. Bolesti zad, vysoký krevní tlak, nadváha, stres, deprese – to všechno jsou oblasti, na které Taiči pozitivně působí.

Při cvičení sestav stylu jang dochází ke zlepšení srdeční a dechové funkce, poklesu hladiny cholesterolu, zpomalení řídnutí kostí, zlepšení mozkové činnosti a paměti. Cvičení také stimuluje činnost orgánů umístěných v dutině břišní a přispívá ke zlepšení látkové výměny. Taiči má příznivý vliv na kloubní a svalový systém. Prokázány jsou antistresové a antineurotizační účinky.

Nechte proudit energii svým tělem

Taiči má zásadní pozitivní vliv na psychickou pohodu. Tělo je protkáno sítí energetických drah, takzvaných meridiánů. Každý orgán má svou dráhu. Čím pomaleji se cvičení provádí, tím lépe energie proudí do všech orgánů. Při cvičení energii získáváme.

Při Taiči se soustředíme na správné provedení pohybů a na uvolnění. Při cvičení se blížíme k bytí „tady a teď“, což je stav mysli, který je lékem na všechny neduhy. Lékem, který nás učí být šťastnější. Sestavu se dokáže naučit každý. Věk ani fyzický stav nehraje roli.

Ti, kdo pravidelně cvičí Taiči, se stávají psychicky odolnější. Naučí se odvracet a/nebo ignorovat slovní útoky okolí. Postupně si vypěstují vnitřní pohodu a sílu a stanou se respektovanými lidmi.

Kde cvičíme

Hradec Králové - Čelakovského ul. 487 (pěší zóna)

Hořice - Střední průmyslová škola kamenická, Husova 675

Jičín Smiřických 2, 1.patro, Jičín.